squash centrum hradec kralove

Bodový systém turnajů ligy

Diskuze nad bodovým systémem turnajů aneb jak by se měli počítat body z turnajů do žebříčku ligy.

V průběhu historie squashové ligy se párkrát změnil bodový systém ligy za účelem najít takový, který by vyhovoval co největšímu počtu ligařů. Při posledním pokusu formou ankety bylo hráči o opravdu malý kousíček odhlasováno ponechat systém stávající. Nicméně na posledním turnaji to zúčastněními hráči bylo probíráno a z toho jsme došli k tomu, že by mohl přece jen být čas na změnu. Hráči se v lize obměňují a většina tak může zatoužit po něčem jiném. Proto bychom chtěli otevřít diskuzi na toto téma. Na této stránce se můžete vyjadřovat, jaký systém byste chtěli zvolit. Jednou za čas vaše názory sesumírujeme pro lepší přehlednost. Tento list by pak měl být podkladem pro osobní diskuzi hráčů, která by se měla konat před vánočním turnajem - 12.12.2019, kde bychom navrhnuté systémy chtěli projít a vytvořit podklad pro finální hlasování, ze kterého bude zvolen nový systém. Dle vašich preferencí může být aplikován zpětně i na podzimní turnaj.

Pro podpoření rychlého rozproudění nastiňujeme některé základní principy k rozhodnutí

 1. Počítat/nepočítat
  • Varianta 1: Započítávat body z turnajů dio žebříčku ligy
  • Varianta 2: Turnaje nejsou započítávány (další body tak nemají smysl řešit)
 2. Finální seřazení hráčů
  • Varianta 1: Do výsledného pořadí se berou všichni hráči - ligaři i neligaři. Body ovšem dostávají jen ligaři - tedy pokud první hráč nebude účastník ligy, body za první místo "propadnou" a nedostane je nikdo.
  • Varianta 2: Pořadí pro určení bodů se udělá virtuální jen z ligových hráčů tak, že se z pořadí vyškrtají všichni neligaři. Tedy pokud první byl neligař A a druhý ligař B, tak se A škrtně a B dostane body, jako by byl první
 3. Rozlišování bodů za pozice vs body jen za účast
  • Varianta 1: Hráč na lepším umístění dostane více bodů než ten níže - je bodově ohodnoceno jak kdo dopadl
  • Varianta 2: Naopak všichni dostanou stejný počet bodů - ten za top, že se účastní
 4. Pevně dané body vs zohlednění "úrovně"
  • Varianta 1: Body jsou předem pevně stanoveny, nezáleží na tom, kolik hráčů či jak "kvalitních" se turnaje účastní
  • Varianta 2: Naopak je zohledněn počet i složení - čím více a čím těžší soupeři, tím více přidělěných bodů

Přidat nový příspěvek do diskuze

Vedení SQ centra 11. února 2020 13:26:38
Rozhodnutí

Ahoj všem hráčům AM ligy, několik let si vždy při turnajích stěžujete na špatné bodové hodnocení za turnaje. Když, vám nechám prostor, aby jste se vyjádřili a já mohla z vašich odpovědí vyhodnotit nejlepší variantu, případně jak by jste chtěli, aby hodnocení bylo co nejlepší a spravedlivé pro vás, jako hráče, tak mně na anketu zareagují pouze 2 hráči a z toho jeden, který ve finále na turnaje ani nechodí???? To je dost málo !!! Jak potom mám zajistit zlepšení ??? Moje rozhodnutí je následovné, jelikož podle reakce na anketu jste evidentně asi všichni se současným stavem spokojeni ŽÁDNÉ ZMĚNY SE KONAT NEBUDOU A POJEDEME NADÁLE V REŽIMU, KTERÝ JE NASTAVEN.

Davy 8. října 2019 20:43:25
turnaje do ligy

Ahoj všichni, po několika letech jsem se připojil, zde jsou mé postřehy k turnajům (i když jsem zatím žádná nehrál:): Počítat/nepočítat - jsem pro to započítávat do ligy, ale počítal by se jen JEDEN nejlepší turnaj - je pak na každém, zda se zúčastní jen jednoho nebo zkusí štěstí 4x a třeba jednou uloví bodů více; jedna účast by pak eliminovala velké rozdíly mezi hráči, které vzniknou tím, že získají třeba 70 bodů za poslední místo v turnaji Finální seřazení hráčů (myšleno v turnaji) - pořadí bych ponechal, jak turnaj dopadne, i s rizikem, že třeba první 2 místa a body zůstanou nepřiděleny; na tomto místě bych ale rád upozornil na to, že hosty turnaje (neligaře) bychom měli nasazovat dle jejich výkonnosti, aby nenastala situace, že takový hráč bude nenasazen, v 1.kole jej vyfasuje třeba 2.nasazený a prohraje... Rozlišování bodů za pozice vs body jen za účast - jak jsem psal, pokud se soutěží (a nemá to být jen exhibiční pouťák), musí být rozdíl mezi tím, co dostane za body první a poslední - ale je otázkou, jak by mělo být hodnocení významné ve vztahu k bodům za ligové zápasy; nyní to u prvních hráčů v turnaji odpovídá zisku cca za 2 kola ligy - nevím, zda to není hodně (140 bodů za třeba 3 odehraná utkání...). Odpovídající bych viděl rozpětí zisku bodů za turnaj mezi 30-70 body od nejhoršího k nejlepšímu, aby odpovídalo max.zisku za cca 1 kolo ligy. Pevně dané body vs zohlednění "úrovně" - jsem pro variantu 1 - tedy fixně stanovené body - pokud se pak třeba turnaje zúčastní Jirka Vlček, dostane se úrovní "vysoko", přestože je navíc "jen" jeden hráč....navíc, nikdo asi nezohledňuje kvalitu neligových hráčů, kteří do průběhu turnaje zasahují, to asi stejně nejde...ale pokud dorazí 3 hráči výkonnosti Rudy Korbreláře, je jistě kvalita někde jinde... Toliko mé názory, těším se na další kola ligy i vánoční turnaj! David Belada

Krondys 8. října 2019 15:01:47
Bodovani

1. Počítat/nepočítat Urcite pocitat. Turnaje jsou jednou z moznosti jak si zahrat i s lidmi, ktere v lize treba nikdy na kurtu nepotkam, a poradi v zebricku je pro spoustu hracu odmenou za pili a usili. Takze Varianta 1 2. Finální seřazení hráčů Rozhodne pocitat ze vsech hracu a u umisteni neligaru body propadnou. Body jsou odmenou za celkove umisteni v turnaji, ktery nehrajou jen ligari. Takze Varianta 1 3. Rozlišování bodů za pozice vs body jen za účast Budu se opakovat, body jsou odmenou za poradi nikoliv za ucast.... Kdo je lepsi at ma vic. Takze Varianta 1 4. Pevně dané body vs zohlednění "úrovně" Zohlednil bych nejen pocet, ale i uroven mezi zebrickove nejslabsim a nejsilnejsim hracem. Takze Varianta 2 5. Bodovani zapasu v AM lize Kdyz uz jsme u toho bodovani a vim, ze tento bod tu neni, rad bych presto vznesl dotaz, zda nezmenit bodovani za zapasy v lize. Za vyhru body, za prohru nic. Pak nenastane situace, ze hrac s tremi vyhrami 3:2,3:2,3:2,0:3 je na tom hure nez jiny co ma vysledky 3:0,3:0,2:3,2:3. A sety pocitat az v pripade rovnosti bodu.

Přijímáme poukázky

sodexo
active pass sodexo
edenred
multisport
benefit plus
beta-gallery
benefity

Návštěvnost

Dnes 212
Včera 415
Za 7 dní 2 900
Za 31 dní 13 609
Celkem 1 209 229
hradec kralove
prazdroj
MSMT
kralovehradecky kraj
I zde může být Vaše reklama

SQUASH CENTRUM HK - Třebeš


Hradecká 1770
Hradec Králové
500 12

495 271 525
604 777 722
info@squashhk.cz  Tato adresa NENÍ určena pro rezervace!

Odešlete nám svůj názor