squash centrum hradec kralove

Oddíl - junioři, extraliga, 1., 2. a 3. liga

3. června 2015
Bratři Farragovi na mezistátním utkání v Německu

Ve dnech 16. - 17.5. se v německém Königsbrunnu konalo mezistátní utkání týmu. V sobotu se týmu do 11 let podařilo obhájit loňské vítěztví a hlavní oporou byl mladší Faríd Farrag. Karim měl v sobotu slabší den, ale i tak český tým do 13 let obsadil pěkné 2. místo, když o jeden set prohrál se švýcary. V neděli následoval turnaj jednotlivců, a tam si naši kluci vedli skvěle. Faríd obsadil v kat. B11 1. místo a Karim si poradil ve čtvrtfinále s němcem Igelbrinkem, poté sice nestačil na švýcara Mathise, ale skvěle zahrál odvetu ze soboty s německou jedničkou Grübelem a zaslouženě získal 3. místo. Klukům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci země, města i oddílu. Kluci však nebyli jediní hradečáci, kteří se v Německu angažovali. Trenérem české výpravy byl na této akci Jiří Vlček.

2. května 2015
Výsledky z turnaje A - BRNO 25.-26.6.

"Ostudná sobota a zářivá neděle"

SOBOTA

B11 Vojta Martinovský - 6.místo

I za podpory členů rodiny se turnaj se Vojtovi moc nepovedl. Duchem byl všude možně jen ne na kurtu. Hra, která ho běžně zdobí, se vytratila už v prvním zápase, kdy prohrál hlavně v koncovkách (celkem 1/3) z dobře hrajícím soupeřem. Nicméně, i umět se soustředit je nutné se naučit. Snad se Vojtík poučí co nejdřív, ve svém věku se to dá pro jednou tolerovat :-).

B11 Adam Otčenáš - 8. místo

Adam odehrál svůj 1. squashový turnaj v kariéře - a to po cca 14 dnech tréninku. Šel hlavně ochutnat atmosféru a posbírat cenné zkušenosti do začátku. Squashové základy ještě nemá tolik zažité, proto bylo i velkým překvapením když v předkole vyhrál 3/1. V dalších zápasech hlavně bojoval sám se sebou a s velkými emocemi, které tento sport vzbuzuje. Bojovnost mu nechybí, potenciál v něm určitě je.

B15 Šimon Makovský - 6.místo

V této kategorii se v Brně sjela celá špička z republiky, takže celkové umístění Šimona je velmi dobré. Jeho poslední výsledky mu umožnili, že v prvním kole měl snažšího soupeře. Hladce zvítězil 3/0. Poté se utkal s pozdějším finalistou Panáčkem. Věděli jsme, že tento zápas bude zatím nad jeho síly. Chvilkové zdravotní problémy v prvních dvou setech nasvědčovali, že to bude mít soupeř lehké, ale třetí set vyhraný 11/5 je jistým příslibem do budoucna. Třetí zápas Šimon chtěl vyhrát a výborným výkonem smetl Vojtu Hanzala 3/1. Bohužel, dobrý dojem z turnaje si naprosto pokazil posledním zápasem, kdy absolutně podcenil mnohem slabšího (o to více bojovného) a celkem ostudně prohrál v pátem setu 9/11. Šimon se v poslední době zlepšil a má ještě navíc, pokud sám bude chtít. Jeho výkonnost však značně ovlivňuje schopnost se (ne)soustředit delší dobu.

B15 Karim Farrag - 11.místo

Nejhorší výkon dne podal bezpochyb Karim. Tento turnaj byl pro něj odepsaný již 2 dny předem, kdy se dozvěděl jméno svého soupeře v prvním kole. Ano, byl to těžký soupeř, ale Karim si musí uvědomit, že s každým se dá hrát, někdy i vyhrát, ale hlavně s každým se musí bojovat. V tomto zápase nedal dvakrát za sebou přesný míč. Farrag - Strouhal 5/11,4/11,6/11 za cca 10 min. Z jeho zkušenostmi už by měl vědět, že tohle nesmí hráč dopustit. Následná výhra 3/0 byla povinností a v dalším zápase, který mohl být vyrovnanější, opět propadl, když opět nebyl schopný zahrát 2x přesný míč dozadu (Šipoš zvítězil 11/3,12/10,11/4).

Shrnutí (platí pro všechny): NIKDY NEŘÍKEJTE: Když prohraju, tak pro mě turnaj nemá cenu! (K.Farrag ve ČT 23.4.2015)

1. Pokud začnete větu slovy: "Když prohraju...", tak už jste ten zápas napůl prohráli, a to jste ani nevlezli na kurt!!!

2. Každy turnaj má cenu. Se slabším i silnějším soupeřem. Získáváte tím zkušenosti a učíte se profesionalitě!!!

B15 Adam Jiroušek - 14.místo

V první kole Petr Nohel (nasazená 2). To bylo pro Adama neřešitelné. On však podal super výkon. Hlavně v prvním setu, kdy si vypracoval dokonce game-ball 10/9 (následně zkazil servis :-/ a set prohrál 12/10). Nicméně, v tomto zápase byl aktivní, hrál přesně a pokud už mu soupeř dovolil volnější míč, nebál se výměnu striktně ukončit. To bylo ale vše. Adam se musí naučit podávat tyto výkony i proti papírově slabším hráčům a umět si prosadit svoji hru. Pořád má největší mezeru ve zvládání těchto situací, ale se svěšenou raketou a mdlým pohybem (právě v těchto zápasech) se to nezlomí. Utkání s Šarbochem a Hubscherem (oba 0/3).

Shrnutí (pro všechny): Nebojte si o pocitech ze zápasu promluvit s trenérem nebo ostatními hráči. Zpětný pohled na utkání je velmi důležitý. POMŮŽE vám to zvládat ty následující.

B19 Onřej Jánský - 8.místo

Ondra jel poprvé na turnaj jako vysoko nasazený hráč. V B19 to bohužel nic neznamená. Předkolo lépe zvládl Dominik Knap, s kterým Ondra ještě nikdy nehrál. Do tohoto nepředvídatelného soupeře se Ondra pustil ve velkém stylu - honil ho po kurtu z rohu do rohu a první set jasně vyhrál 11/6. Ve druhém setu vedl 5/0, ale najednou jakoby vytuhl, a chybami se o tento set připravil 10/12. Ondrovi rychle docházeli síly, byl na úderech pozdě a útočná myšlenka už neměla přesnost. (Jánský - Knap 11/6,10/12,9/11,4/11). Následné zápasy už byly protrápené. Ondra už si aspoň bude pamatovat, že stát den předem několik hodin na majálesu, se na výkonu prostě musí projevit.

B19 Seif Salem - 12.místo

Seif je čerstvým studentem hradecké univerzity a k našemu oddílu se připojil před nedávnem. Jelikož mu bude 19 až v září, jel si s námi vyzkoušet atmosféru českého juniorského turnaje. Seif hrál v Egyptě squash 8 let až do svých patnácti. Tříletá pauza na něm byla zhnát a na turnaji prohrál všechny své zápasy, ale tento exotický hráč byl skvělým oživením turnaje a určitě o něm ještě na české scéně uslyšíme.

G19 Patricie Petriláková - 4.místo

Patricii se podařilo vyřídit v prvním utkání Moniku Kubrovou (poprvé v kariéře). Nedala ji naprosto žádnou šanci a zvítězila 3/0. Semifinále a zápas o 3. místo byl ještě pro Páťu nerozlousknutelný oříšek. I tak super výsledek.