squash centrum hradec kralove

Rychlý průvodce ligou

LigaAmatérská squashová liga 2019/20Liga

Rychlý průvodce ligou

 

Tento text neslouží jako náhrada pravidel, ale jako jakýsi rychlonávod k amatérské squashové lize konané v Squash centru Hradec Králové - Třebeš. Váháte-li, zda je liga pro Vás či o co vlastně jde, můžete odpověď nalézt právě v tomto dokumentu. Podrobnější informace najdete v pravidlech ligy vyvěšených na webu.

Squashová liga (dále jen SQL) je klubová soutěž jednotlivců otevřená pro muže i ženy všech výkonnostních kategorií (od úplných začátečníků po pokročilé). Liga se hraje na 9 kol, každé trvá kalendářní měsíc (některá kola jsou protažená z důvodů prázdnin,…; harmonogram kol lze nalézt v ligové aplikaci). Zápasy se hrají výhradně v našem squashcentru.

Hráči jsou rozděleni do skupin po pěti, ve které hrají systémem každý s každým. Hraje se na tři vítězné sady beze ztrát do 11 bodů. Na konci kola se výsledky v každé skupině vyhodnotí – nejlepší hráč postupuje o dvě skupiny nahoru, druhý o jednu, nejhorší padá o dvě dolů a druhý nejhorší o jednu, ostatní hráči zůstávají ve stejné skupině. Každý se tak (po nějaké době) pohybuje na své úrovni. (Ligu hrají i začátečníci, tak si své soupeře najde prakticky každý. Pro další vyrovnání šancí je zaveden systém bodového znevýhodnění registrovaných hráčů České asociace squashe viz pravidla)

Termíny zápasů si hráči domlouvají sami mezi sebou (převážně telefonicky), kontakty na hráče (jakož i rozlosování, žebříčky,…) naleznou v ligové aplikaci. Přístup do aplikace je každému zřízen s rozlosováním kola, ve kterém se ligy poprvé účastní. Tam se i zadávají výsledky. (Výsledek zadávají oba hráči, každý pod svým účtem.)

Hráči dostávají body za výsledky zápasů a za účast ve skupině (čím lepší skupina tím více bodů). Po konci každého kola se na základě těchto bodů sestavuje celkový žebříček.

V rámci ligy se také odehrají až 4 turnaje - každému hráči se do žebříčku počítají dva nejlepší. (Přibližné termíny lze nalézt v ligové aplikaci.)

Informace o rozlosování kol, turnajích,… dostávají hráči elektronickou poštou. Důležité informace jsou i na webu.

Pokud se chcete přihlásit (a je Vám alespoň 13 let), tak pošlete email vedoucímu ligy (kontakt dole) se svým jménem, příjmením, telefonním číslem, emailovou adresou a pokud je Vám méně než 18 let, tak i věkem. Dané informace jsou povinné a nelze se bez nich přihlásit. Reakci byste měli obdržet do 48 hodin, pokud se tak nestane je možné, že se Váš mail po cestě ztratit či se ztratila odpověď. Pište proto raději znovu. V případu časové tísně využijte telefonního kontaktu.

Přihlásit se můžete kdykoliv v průběhu ligy, zařazeni můžete být nejdříve s rozlosováním nového kola. Před přihlášením je třeba podepsat souhlas se zpracováním osobních údajů (GDPR) a vyplnit přihlášení do klubu SCC HK na recepci centra nebo podepsané a naskenované (dokumenty jsou na webu) odeslat na prihlasky@squashligahk.cz. Zpracování může trvat pár pracovních dní. Ligu začnete v poslední skupině - výjimkou je tzv. Divoká Karta (viz pravidla).

Je-li Vám méně než 15 let, potřebujete souhlas zákonného zástupce (na webu), bez něho nemůžete ligu začít hrát. (Je tedy třeba ho mít vyřízen před nastoupením do prvního kola.)

Do konce Vašeho prvního kola musíte na recepci zaplatit startovné. Jeho výše závisí na tom, do kterého kola vstupujete (viz pravidla). Hráči s včas nezaplaceným startovným budou vyřazeni a do dalšího kola tak již nenastoupí.

Každý hráč obdrží na recepci identifikační kartu ligového hráče, na základě které se pak udělují ligové slevy.

Že jdete hrát ligový zápas a s kým, nahlaste na recepci při Vašem příchodu do centra a prokažte se ligovou kartou.

Hráči mají nárok na slevu ze standardní ceny kurtu, pokud jdou hrát ligový zápas (viz pravidla)

V případě dotazů neváhejte kontaktovat vedoucího ligy.

Přijímáme poukázky

sodexo
active pass sodexo
edenred
multisport
benefit plus
beta-gallery
benefity

Návštěvnost

Dnes 154
Včera 415
Za 7 dní 2 842
Za 31 dní 13 551
Celkem 1 209 171
hradec kralove
prazdroj
MSMT
kralovehradecky kraj
I zde může být Vaše reklama

SQUASH CENTRUM HK - Třebeš


Hradecká 1770
Hradec Králové
500 12

495 271 525
604 777 722
info@squashhk.cz  Tato adresa NENÍ určena pro rezervace!

Odešlete nám svůj názor